Každý majitel zahradního bazénu ví, že není jednoduché ho udržovat po celou dobu provozu v bezvadném pořádku. Zejména, pokud se jedná o větší koupaliště. Pro úpravu vody na žádané parametry se využívá chemie, která je přímo pro tyto potřeby vyrobená. Některé bazény jsou vybavené salinizačními jednotkami, ve kterých probíhá elektrolýza předem připraveného slaného roztoku. Většinou se jedná o dávkování v množství pěti kilogramů na jeden metr krychlový vody. Pro dokonalý výsledek je důležité, aby bazénová sůl neobsahovala jodidy, které by v probíhajícím elektrolytickém procesu mohly zabarvit vodu nežádoucím způsobem dohněda.
- Upravovat bazénovou vodu mohou ale i majitelé bazénů bez zmíněné salinizační jednotky.
- Lze sůl jednoduše do vody jen přisypat v poměru tří kilogramů na tisíc litrů vody.
- Pokožce přítomných plavců to jen prospěje.
- Zejména, pokud mají některé zdravotní kožní problémy.
- Pozitivně sůl působí například na lupénku nebo ekzém.
Sůl neprospívá kovům
Pro domácí úpravny vody, kde je zapotřebí odstranit vápní nebo hořčík, se používají solné tablety. Tablety jsou tvořeny čistým chloridem sodným, který je lisovaný za vysokých tlaků do žádaných parametrů. Buď mohou být ve tvaru polštářku nebo kulaté tablety. Tato sůl https://eshop.techneco.eu/Morska-sul-do-bazenu pochází z Německa, kde je vytěžená v solném dole. Poté prochází procesem vakuové rekrystalizace. Výhodou těchto forem je nulová prašnost a snadné dávkování pro uživatele. Pokud se chystáte využít mořskou sůl pro úpravu vody ve svém zahradním bazénu, pak byste měli mít na paměti, že ve slaném prostředí korodují kovové předměty. Zvýšená koncentrace by tedy mohla technické zařízení poškodit.
- Proto se pro léčebné účely, kdy je zapotřebí zvýšit koncentraci, využívají spíše vany nebo jiné nádoby, které neobsahují kovové součásti.