Metr je metr, kilogram je kilogram a litr je litr. To vše je bez debaty, jen snad lze podotknout, že metr je jak vzdálenost, tak i pomůcka k měření. Což se o těch dvou další nedá říci. Zná snad měřící pomůcku zvanou kilo, či litr? Tak vidíte. Neznáte.
Občas je však třeba změřit něco, co už normální a obyčejný člověk vůbec nezná a k životu jednoduše nepotřebuje.
Vždy mne štve záměna sekundy a vteřiny. Ano, zjistil jsem na internetu, že pro čas je povolená jak vteřina, tak sekunda. Což se mi nelíbí, ale nic proti tomu neudělám. Pro mne je však zásada používat vše správně tam, kam to patří. Takže pro mne je stále časový úsek sekundou. Vteřina pro mne také stále zůstává mírou úhlové vzdálenosti. A basta. Mimochodem, u těch úhlů zůstaneme.
Ty se měří klasickým úhloměrem, se kterým se jistě každý z nás setkal v hodinách geometrie již na základní škole. Je však ještě i jiný přístroj, nebo pomůcka, jak chcete. Úhly se také dají měřit přístrojem, který se nazývá sinusové pravítko. Cože to vlastně je?
Jak již název napovídá, toto pravítko má název odvozený od slova „sinus“. Jistě víte, že toto slovo odpovídá názvu goniometrické funkce. O dalších jako tangens a kotangens se netřeba zmiňovat.
Nuže, toto je jen ve stručném základu vysvětlení oč se jedná. Nemá smysl se zde zabývat dalším rozborem. Snad jen ještě možno zmínit, že tímto nástrojem nedostanete ihned výsledek práce, tedy míru úhlu. Tu si musíte teprve vypočítat z naměřených hodnost. Jak? To již autor článku ani nezkoušel nastudovat, neb jeho matematické schopnosti končí u malé „množilky“.
Tuto potřebnou věcičku můžete získat na webu prodejce, který má výše odkaz. Pouhým kliknutím se tak dostanete přímo na stránky, kde si lze tento měřící nástroj objednat. Vyberete si který vám vyhovuje a za krátkou dobu vám bude doručen až domů.